fbpx
Родительство может быть радостным :) +38093-749-56-11 ||| r-v-r@i.ua
Родительство может быть радостным :) +38093-749-56-11 ||| r-v-r@i.ua

Основы Формирования Поведения — отзыв

Появі курсу ОФП я дуже зраділа, бо маю честь особисто знати Надю.
На курсі я вдруге.
Перший раз очікування були, що я стану щонайменше феєю, вдома у мене буде рафіновано-чемна підтримуюча атмосфера і все таке… Завдання виконувала не всі. Результат, як я зараз бачу, був найнеобхідніший на той момент: я побачила взаємозв’язок між моїм станом і моїми результатами у взаємодії з дітьми. Хотілося більшого.


На другий потік ОФП я заходила в сталевих латах “ось цей раз я точно буду виконувати всі-всі завдання”. Всередині цих лат було м’якеньке тіло сумнівів в собі. А ще, дуже важливо, я більше не хотіла нічого рафінованого. Хотілося, щоб в моїй сім’ї кожен був собою.
І я почала виконувати завдання – писати “хорошесті”. Завдяки Надіним настановам і історіям в мене почав докорінно перебудовуватися світогляд: ті прояви поведінки, які я раніше визначала як “чорне” або “біле” під впливом соціальних норм і миттєвої зручності, стали сірими. Почалося оцінювання поведінки дітей під кутом “а як це буде ДЛЯ НИХ у віддаленому МАЙБУТНЬОМУ”.


Так я записувала щовечора по п’ять перспективних подій. Згодом уваги почало вистачати на підкріплення. Почали ставатися маленькі дива. Коли я займалася самоїдством, що недостатньо застосовую підкріплення, діти почали підкріплювати мене. Це таке чудове відчуття крил за плечима! Це стало наступною віхою перебудови світогляду.


Ще однією великою перемогою стала легалізація відпочинку і поповнення власного ресурсу. Дякую Наді за її звіти в FB про ресурсні неділі!
Звісно я спробувала обманювати себе і замінювати відпочинок аутотренінгом в стилі “саме коли я пересуваю меблі я наповнююсь енергією!” Але для мене виспатися і відвідати концерт приносить кращі результати. Враховуючи, що мій денний сон почали підкріплювати діти, то це і їм помітно. 


Тепер про діток.


Молодша – жвава модниця 9 років. Після вагань, що формувати: зручний для мене зараз порядок в кімнаті або перспективне для доні креативне рукоділля, було обране друге. І от наша оселя швидкими темпами наповнюється дивовижними милими речами. А ще, ніби саме собою, вчора доня робила всім цілу гору бутербродів, а сьогодні – фаршировані авокадо!


Зі старшим – on-line-підлітком 13 років наше спілкування зводилося до “а що у нас є поїсти?” А зараз ми значно більше спілкуємося. Син ділиться цікавинками, що знаходить в Інтернет, своїми переживаннями, цілує мене на прощання і, часом, просто так. Він допомагає мені: то картоплі начистить, то продиктує по телефону інформацію з документа, якій я забула.


А ще діти почали спілкуватися між собою, брат обнімає сестру! А сьогодні йшли за руку, аж поки не зрозуміли, що це “типо не модно”.
У мене бувають “відкати”. От сьогодні не узгодили фільм для спільного перегляду. Сиділи всі окремо. І знаєте що? Я спокійно отримала задоволення від перегляду фільму, якій мені цікавий, а діти від своїх. Таке буває. 


Вчора, коли писала хорошесті дітей (і свої тепер!), я здивувалася відчуттю, що моє життя пречудове! Здивувалася, бо проблеми і прикрощі нікуди не зникли. Я їх бачу і вирішую, що можу. Але раніше, часом за сприятливіших обставин, я тривожилася і чіплялася увагою за недоліки.
Якщо ви, як я, вважаєте себе недосконалими, але дуже-дуже хочете трішки приємних чудес – приходьте на курс ОФП!


Може за перший раз ви теж зробите лише мікрокрок. Та другий крок стане трохи більшим. І зусилля почнуть приносити плоди.
А я тепер хочу на третій потік ОФП, щоб зробити іще більший крок!


Мені тепер не треба ховатися в сталеві лати. Можу дозволити собі бути собою, рухатися у своєму темпі. Плекати своє внутрішнє світло і допомагати робити це своїм близьким. Давайте разом!

 

Анастасія Миколенко

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.