fbpx
Родительство может быть радостным :) +38093-749-56-11 ||| r-v-r@i.ua
Родительство может быть радостным :) +38093-749-56-11 ||| r-v-r@i.ua

Основы Формирования Поведения — отзыв

Появі курсу ОФП я дуже зраділа, бо маю честь особисто знати Надю.
На курсі я вдруге.
Перший раз очікування були, що я стану щонайменше феєю, вдома у мене буде рафіновано-чемна підтримуюча атмосфера і все таке… Завдання виконувала не всі. Результат, як я зараз бачу, був найнеобхідніший на той момент: я побачила взаємозв’язок між моїм станом і моїми результатами у взаємодії з дітьми. Хотілося більшого.


На другий потік ОФП я заходила в сталевих латах «ось цей раз я точно буду виконувати всі-всі завдання». Всередині цих лат було м’якеньке тіло сумнівів в собі. А ще, дуже важливо, я більше не хотіла нічого рафінованого. Хотілося, щоб в моїй сім’ї кожен був собою.
І я почала виконувати завдання — писати «хорошесті». Завдяки Надіним настановам і історіям в мене почав докорінно перебудовуватися світогляд: ті прояви поведінки, які я раніше визначала як «чорне» або «біле» під впливом соціальних норм і миттєвої зручності, стали сірими. Почалося оцінювання поведінки дітей під кутом «а як це буде ДЛЯ НИХ у віддаленому МАЙБУТНЬОМУ».


Так я записувала щовечора по п’ять перспективних подій. Згодом уваги почало вистачати на підкріплення. Почали ставатися маленькі дива. Коли я займалася самоїдством, що недостатньо застосовую підкріплення, діти почали підкріплювати мене. Це таке чудове відчуття крил за плечима! Це стало наступною віхою перебудови світогляду.


Ще однією великою перемогою стала легалізація відпочинку і поповнення власного ресурсу. Дякую Наді за її звіти в FB про ресурсні неділі!
Звісно я спробувала обманювати себе і замінювати відпочинок аутотренінгом в стилі «саме коли я пересуваю меблі я наповнююсь енергією!» Але для мене виспатися і відвідати концерт приносить кращі результати. Враховуючи, що мій денний сон почали підкріплювати діти, то це і їм помітно. 


Тепер про діток.


Молодша — жвава модниця 9 років. Після вагань, що формувати: зручний для мене зараз порядок в кімнаті або перспективне для доні креативне рукоділля, було обране друге. І от наша оселя швидкими темпами наповнюється дивовижними милими речами. А ще, ніби саме собою, вчора доня робила всім цілу гору бутербродів, а сьогодні — фаршировані авокадо!


Зі старшим — on-line-підлітком 13 років наше спілкування зводилося до «а що у нас є поїсти?» А зараз ми значно більше спілкуємося. Син ділиться цікавинками, що знаходить в Інтернет, своїми переживаннями, цілує мене на прощання і, часом, просто так. Він допомагає мені: то картоплі начистить, то продиктує по телефону інформацію з документа, якій я забула.


А ще діти почали спілкуватися між собою, брат обнімає сестру! А сьогодні йшли за руку, аж поки не зрозуміли, що це «типо не модно».
У мене бувають «відкати». От сьогодні не узгодили фільм для спільного перегляду. Сиділи всі окремо. І знаєте що? Я спокійно отримала задоволення від перегляду фільму, якій мені цікавий, а діти від своїх. Таке буває. 


Вчора, коли писала хорошесті дітей (і свої тепер!), я здивувалася відчуттю, що моє життя пречудове! Здивувалася, бо проблеми і прикрощі нікуди не зникли. Я їх бачу і вирішую, що можу. Але раніше, часом за сприятливіших обставин, я тривожилася і чіплялася увагою за недоліки.
Якщо ви, як я, вважаєте себе недосконалими, але дуже-дуже хочете трішки приємних чудес — приходьте на курс ОФП!


Може за перший раз ви теж зробите лише мікрокрок. Та другий крок стане трохи більшим. І зусилля почнуть приносити плоди.
А я тепер хочу на третій потік ОФП, щоб зробити іще більший крок!


Мені тепер не треба ховатися в сталеві лати. Можу дозволити собі бути собою, рухатися у своєму темпі. Плекати своє внутрішнє світло і допомагати робити це своїм близьким. Давайте разом!

 

Анастасія Миколенко

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.